YSK üyelerine hakaret iddiasıyla yargılandığı davada Ekrem İmamoğlu için hapis cezası isteyen savcı Furkan Okudan, cezayı yetersiz buldu. Cezayı istinafa götürecek olan Okudan’ın yıllık izne çıkacağı öğrenildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi. Öte yandan mahkeme siyasi yasak anlamına gelen 53. maddenin uygulanmasını da kararına ekledi.

Okudan, İstanbul Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’ne verdiği dilekçede, söz konusu mahkemenin verdiği kararı “usul ve yasaya aykırı hususlar içermesi nedeniyle” istinafa götüreceğini belirtti. Okudan’ın verdiği dilekçede ise yıllık izne çıkacağı görüldü.

Karar ‘siyasi’ olduğu gerekçesiyle tepki çekerken, savcı Furkan Okudan’ın AK Parti ile olan ‘kan bağı’ ortaya çıktı. Okudan’ın AK Partili Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın yeğeni olduğu anlaşıldı. Ayrıca Okudan’ın Kasım 2021’deki nikahını AK Partili Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir kıydı, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu da törene katıldı.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz