31 Mart Yerel Seçimleri’nde aday gösterilmeyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, sosyal medyadan yayımladığı video ile görevine veda etti.
31 Mart Yerel Seçimleri’nde aday gösterilmeyen Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, 2019-2024 döneminde hayata geçirdiği projeleri vatandaşlara emanet etti.
Deveci, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda vatandaşlara seslendi. Göreve geldiğinden bu yana son yüzyılın iki büyük felaketlerinden olan pandemi ve depremi; iklim değişikliği nedeniyle sel felaketini yaşadıklarını dile getiren Deveci,
“Adayken söylediğim gibi elimi omzunuzdan çekmedim; dertlerinizi içimde hissetmeye çalıştım. İçeriden ve dışarıdan büyük engellerle karşılaşsamda sizlerden aldığım güçle, dayanışma gücünüzle, desteğinizle, samimiyetinizle ve sevginizle sosyal belediyecilik ilkesiyle hizmet etmeye çalıştım” dedi.
Görev sürecinde gerçekleştirdiği projelerden bahseden Deveci sözlerini şöyle sürdürdü:
Karadeniz’de ilk olan Gıda Bankası, Atakum Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi’ni (ATAK), Ata Tohum, Ata Çocuk Çocuk Gelişim Merkezleri, kültür sanat alanında birbirini tamamlayan Hasan Ali Yücel Gençlik Bilim ve Sanat Merkezi ve Ata Sahne Sanat Merkezi’ni açtık. Bütün bu projelerimizi sizlere emanet ediyorum. Önümüzdeki seçimde kentimizin nasıl yönetileceğine sizler karar vereceksiniz. Ramazan Bayramınızı şimdiden kutluyorum, sizlere sağlık diliyorum.”