Tekkeköy Belediye Başkanı ve Yeniden Refah Partisi (YRP )Hasan Togar, rakibi Mustafa Candal’ın “Garibanlar Tekkeköy Belediyesi’nin kapısından dönüyormuş” sözlerine yanıt geldi.
AK Parti’den aday gösterilmemesinin ardından “milletin iradesinin üzerinde irade tanımam” diyerek Yeniden Refah Partisi ile yola devam eden Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, rakibi Mustafa Candal’ın sözlerine yanıt olarak, “Garibanlar Tekkeköy Belediyesi’nin kapısından dönüyormuş. AK Parti’nin bu milleti tanımayan adayı. Gariban yoktur sana bunu ben bu yaştan sonra öğretemem. İhtiyaç sahibi vardır. Servetinin kaynağını bilmediğim AK Parti’nin adayı. Bugün var yarın hepimizde olmayabilir. O insanlar bu ilçenin sahipleridir. Garibanlar değildir. Hayatın boyunca tasasını derdini bilmediğin benim insanıma İlkadım’da yaşayıp 56’lardan bakıp da ‘fakirler garibanlar’ deme. 100 yılın afetini yaşadık. 11 il yerle bir oldu. Bu ilçe belediyesi, buranın evlatları 2 şehre seyyar mutfak kurdu. Mahallelerde çocuk oyun grupları kurdu. Yetmedi 280 aileyi o gün bugündür bu ilçede ağırlıyor. ‘Ben hayatımda kendi şehrimde görmediğim sahiplenmeyi bu ilçede gördüm’ diyen aileler var. Sen kaç tane depremzedenin evinin yolunu bilirsin? Kaçının evine bir tas çorba alıp gittin? Yok. Çünkü öyle bir tasanız yok. Hayatımızın en büyük gururudur. Dokunmadığımız insanımız yok. Ayrıştırdığımız insanımız yok. Tadilat, konteyner ve prefabrik desteklerimizle 1000’in üzerinde insanımızın sıcacık yuvalar sahibi olmasını sağladık. ‘En önemli şey insana yapılan hizmettir’ dedik. Dedik ki o evlerde yokluk varsa başta belediye başkanından muhtarına hocasına bize yazıklar olsun. Bildiğimiz her eve dokunduk. Sizin hayatınızda, böyle bir dünya hayatınız boyunca olmadığı için siz sabahları havuzunuza girin çıkın, sporunuzu yapın, bifteğinizi yiyin, ata binin, balık avlayın ama bu millete hayal satmayın bölmeyin” şeklinde cevap verdi.