Çarşamba’da 3 dönem belediye başkanlığı yapan ve bürokrat olarak birçok görevde yer alan Hüseyin Dündar’ın koltuk hırsı tepki çekiyor.
AK Parti tarafından aday gösterilmeyince bağımsız aday olarak Çarşamba‘da seçim yarışına giren Hüseyin Dündar tepki çekiyor. Çarşamba’da 3 dönem belediye başkanlığı, Sağlık Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü ve Ladik’te noterlik yapan Dündar’ın, yeniden aday olması ‘koltuk hırsı’ olarak değerlendiriliyor.
İlçedeki kulislerde, ‘Çarşamba benim sevdam’ diyen Dündar’ın asıl sevdasının ‘koltuk sevdası’ olduğu konuşuluyor.
Çarşamba’da AK Parti’den 15 yıl belediye başkanlığı yapan Hüseyin Dündar, başkanlık görevinin ardından Sağlık Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü olarak görev aldı. Dündar, daha sonra Ladik’e noter olarak atandı.
Dündar’ın AK Parti’yi hedef alan açıklamaları ise Çarşambalılarda şaşkınlığa neden oluyor. Dündar’ın 3 dönem aday gösterildiği AK Parti’ye aday gösterilmeyince sırtını dönmesi ‘vefasızlık’ olarak değerlendiriliyor.