31 Mart yerel seçimlerinde alınan başarısız sonucun ardından, seçimde beklediğini bulamayan İYİ Parti’de istifalar peş peşe geliyor.
İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve İstanbul Milletvekili Buğra Kavuncu, İYİ Parti Teşkilat Başkanlığı görevinden istifa etti. Kavuncu, İYİ Parti İstanbul Milletvekili olarak görevine devam edecek.
İYİ Parti Yerel Yönetimler Başkanı ve İstanbul Milletvekili Burak Akburak da Kavuncu’nun ardından istifa ettiğini duyurdu. Akburak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Büyük bir onurla yapmış olduğum Yerel Yönetimler Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Büyük Kongremizin,Türkiye’nin umudunun İYİ Parti olduğunun tescillendiği bir kongre olacağının bilinmesini istiyorum.Her daim Liderimizin yanındayım! Sevgi ve Saygılarımla” dedi.