CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Ismarlama çakma anketlerle nafile uğraşan genç bir kızımız var. Boşuna para harcıyorsun” dedi.
CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, seçim çalışmaları kapsamında gittiği Yenidoğan Mahallesi’nde coşku kalabalık tarafından karşılandı. Öncü burada yaptığı konuşmada İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci’ye seslendi.
‘Ismarlama anketlerle algı yapıldığını’ söyleyen Öncü, “Ismarlama çakma anketlerle dördüncü sıralardan kendilerini ikinci sıralarda göstermeye çalışan, nafile uğraşan genç bir kızımız var. Yazıktır, günahtır. Boşuna para harcıyorsun. Geçmişte Erhan abinle üstlendikleri bu kaybettirme stratejisini şimdi sana biçmişler. Ama olmayacak, ama yetmeyecek. Ne kadar afiş bastırsanız da, ne kadar bir noktaya resim assanız da, ne kadar çok koli yardım dağıtsanız da, biz halkımızın gönlündeki yerimizi aldık” ifadelerini kullandı.
Gerçeği sahada gördüklerini ifade eden Öncü şunları söyledi:
“Sizlerin gözlerinden okuyorum. Vatandaşımızın elini tuttuğumda onlardan gördüğüm sıcaklıkla hissediyorum. Biz hep birlikte, sizlerle beraber bu seçimi kazanacağız. İnanın çok az bir mesafe kaldı. Küçük bir adım daha attığımızda hep beraber biz bu seçimi kazanıyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Biz geldik, neye ihtiyacınız var?’ diye soran bir başkanı olacağız. Muhtarlarımız kapılardan kovulmayacak. Samsunluya, dar gelinliğe, halk ekmek fabrikalarıyla ucuz ve kaliteli ekmek hizmeti sunacağız. Aş evleriyle, kent lokantalarıyla, sağlıklı yemeği ucuza sunacağız. Engellilerimizin yaşam hakkını kolaylaştıracağız. Samsun’un tüm alanlarını, kaldırımlarını, parklarını, bahçelerini engelli vatandaşlarımız için uygun hale getireceğiz. Annelerimize, kadınlarımıza sahip çıkacağız. Pilot bölgelerimizden başlayarak kreşler inşa edeceğiz. Bugüne kadar yapmadıkları hizmetleri Samsun’a hep beraber getireceğiz.”