31 Mart yerel seçimleri Samsun’da da sürpriz sonuçlara sahne olurken, seçim yarışında geride kalan 4 ilçe belediye başkanı koltuğunu kaybetti.
Samsun‘da kıran kırana geçen seçim yarışının ardından ilçelerinde güçlü olduğu düşünülen 4 belediye başkanı koltuğunu koruyamadı. İlkadım’da İYİ Partili Necattin Demirtaş seçimi AK Partili İhsan Kurnaz’a kaybetti.
Tekkeköy’de AK Parti’den aday gösterilmeyince Yeniden Refah Partisi’nden aday gösterilen Hasan Togar, oldukça gergin bir seçim süreci geçirdiği AK Partili Mustafa Candal’a yenildi.
Kavak’ta AK Parti’nin tartışmalı ismi İbrahim Sarıcaoğlu da koltuğu Yeniden Refahlı Şerif Ün’e kaptırdı.
Yakakent’in AK Partili başkanı Hüseyin Kıyma ise İYİ Partili rakibi Şerafettin Aydoğdu’ya koltuğunu devretti.