“Ara transfer” olarak adlandırılan ikinci transfer ve tescil dönemi sonlandı. Futbolda 11 Ocak’ta başlayan ve 29 gün süren ara transfer dönemi kapandı.
Samsunspor ara transfer dönemi öncesinde CAS’ta onanan transfer yasağı cezası ile sarsılmıştı. Ancak cezanın daha sonrasında ertelenmesiyle Kırmızı Beyazlı taraftarlar çok sayıda transfer bekliyordu.
Geçirilen transfer dönemi taraftarın beklentilerini karşılamadı. Samsunspor transfer dönemini 3 isimle kapattı. Transferlerden 2’si dönemin son gününde geldi. Kırmızı beyazlılar Anderclecht’ten forvet Benito Raman, Sivasspor’dan kaleci Muammer Yıldırım ve Antwerp’ten sağ kanat Arbnor Muja’yı renklerine bağladı.
Yapılan transferlerden özellikle 25 yaşındaki Arbnor Muja, yeteneği ve potansiyeliyle dikkat çekti.
Öte yandan Samsunspor’da 3 önemli isimle de yollar ayrıldı. Eşinin sağlık sorunları nedeniyle ayrılmak isteyen Tırpan bonservisiyle Lierse kulübüne gitti. Kulüpte fazla forma şansı bulamayan Laura ve Nanu ise kiralandı. Laura Gençlerbirliği’ne, Nanu ise Estrela’ya gitti.