Son dönemde yaşadığı düşüşle eleştirilerin odağında olan Yunus Emre Çift, sosyal medya hesabındaki Samsunspor paylaşımlarını kaldırdı.
Samsunspor‘da önceki yıllarda yıldız oyuncu potansiyeliyle dikkat çeken Yunus Emre Çift, takımın Süper Lig’e çıktığı sezonda ise adeta yerinde saydı. Bu sezon oynadığı mücadelelerde isteksiz görüntüsü ve kötü futboluyla dikkat çeken Yunus Emre Çift, taraftarlardan eleştiri alıyordu. Çift, dün sosyal medya hesabından Samsunspor ile ilgili paylaşımları kaldırdı ve hesabını gizliye aldı. Bu hamle, Samsunspor ile Yunus Emre Çift arasında kriz olarak yorumlandı.
Ortaya atılan kimi iddialara göre, Samsunspor Futbol Direktörü Fuat Çapa ile Yunus Emre Çift arasında sorun yaşandığı ve Çift’in bu nedenle böyle bir tepki verdiği öne sürüldü.