AK Parti’nin Tekkeköy Belediye Başkan adayının Mustafa Candal olacağı iddiası sonrası AK Parti Tekkeköy İlçe Teşkilatı, il başkanlığına giderek tepki gösterdi.
AK Parti’nin Samsun‘daki ilçe belediye başkan adayları henüz açıklanmazken, Tekkeköy iddiası ortalığı karıştırdı. AK Parti’nin Tekkeköy Belediye Başkan adayının önceki seçimlerde İYİ Parti adayı olan Mustafa Candal olacağı iddiası sonrası, AK Parti Tekkeköy İlçe Teşkilatı il başkanlığına giderek duruma tepki gösterdi.
2019 seçimlerinde İYİ Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı olan Mustafa Candal’ın, AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adaylığı için anılmasına tepki gösteren partililer, bu durumun gerçekleşmesi halinde partiden binlerce istifa olacağını dile getirdi.
AK Parti Samsun İl Başkanlığı’nda açıklama yapan muhtarlar ve parti üyeleri, “Buradan 10 bin tane istifa var. Biz Hasan Togar ile varız. Bu insanlar Cumhur İttifakı ile yoktu. Biz onlarla mücadele ettik. Şimdi başımıza belediye başkanı yapacaklarmış. Bizi kime hiçe sayamaz. Zorunlu oy verdiremez. AK Parti’den aday adayı olmuş adam. Böyle iş olmaz. Biz Hasan Togar’ı destekleyeceğiz. 10 sene bu insanlar için çalıştı bu adam” dediler.