İYİ Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmren Nilay Tüfekci, Samsun’un her anlamda geri kaldığını belirterek, projelerinin hazır olduğunu söyledi.
Tüfekci şunları söyledi:
“İş, istihdam ve sürdürülebilir bir yol haritası çıkardık. Biz sadece proje açıklamadık. Samsun’a dair bir plan ortaya koyduk. Bu planlamanın merkezinde vatandaşlarımız var. Öncelikle halkımızı dirençli hale getireceğiz. Esnafımızın belediyeye olan borçların faizlerini sileceğiz. Onlar için bir sistem oluşturarak gerekli zamanlarda belediyeyi maddi ve manevi olarak yanlarında bulmalarını sağlayacağız. Yeni evlenenlere ciddi destek sağlayıp, ilk çocuklarında onların da yanında olup, katkı sunacağız. Gençlerimize yıllık 8 bin liralık burs vereceğiz. Ulaşım, barınma, fatura desteği sağlayacağız. Kadınların istihdamı için gelecek edindirme merkezlerimizi hızla hayata geçireceğiz. Şu an yaşam mücadelesi veren emeklilerimize maddi ve manevi destek sağlayacağız. Özetle önce insan sözlerini bir söylem olmaktan çıkarıp, sosyal belediyecilik anlamında büyük bir atılım yapacağız. Bu şehre ve belediyesine inancını kaybetmiş halkımıza artık onlar için var olan bir yönetimin oluştuğunu göstereceğiz.
Hayata geçirecekleri projelerin daha ilk aşamasından itibaren şehre çok ciddi katkı sağlayacağını önemle vurgulayan Tüfekci, “Trafik ve alt yapı sorununu çok hızlı bir şekilde çözeceğiz. Masal Park projemiz şehrimizde yerli ve yabancı turistlerin çekim merkezi olacak. Bu projede kullanılacak bütün çiçekler ilçelerimizde üretilecek ve daha başlamadan hem üretim, hem istihdam hem de kırsal kalkınma başlayacak. Savarona Ada projemiz ise sadece ülkemiz değil, dünyanın sayılı yerlerinden biri olacak. Turizm başlığında ortaya koyduğumuz her proje başladığı andan itibaren şehre dinamizm getirecek. Mustafa Kemal Atatürk’ün hayali en çok Samsun’a yakışırdı ,biz o hayali gerçeğe dönüştüreceğiz. Cumhuriyet Köyü her anlamda büyük bir hamle olacak. Ulusal ve Uluslararası Samsun Fuarı’nı tekrar hayata geçireceğiz. Sahilimizi sadece belli bir alan kullanımından çıkarıp, baştan sona halkımızın ve turizmin hizmetine sunacağız. Güçlü köy Güçlü Samsun projemiz ile hem çiftçimizi güçlendireceğiz, hem de tarımsal büyümeyi üretim ile başlatacağız” şeklinde konuştu.