Samsun kamuoyunun yakından tanıdığı, elektronik mühendisi Mehmet Özdağ, 18 Mart Cumartesi (yarın) 14.30’da CHP Samsun İl Başkanlığı’nda milletvekili aday adaylığını açıklayacak.

14 Mayıs 2023’te yapılacak seçimlere iki aydan kısa bir süre kalırken, partilerde milletvekili aday adaylığı başvuruları hızla devam ediyor. 2018 yılındaki genel seçimde Samsun’da CHP’nin 5. sıradan milletvekili adayı gösterdiği elektronik mühendisi Mehmet Özdağ, 18 Mart Cumartesi (yarın) saat 14.30’da milletvekili aday adaylığını açıklayacak.

‘Yolumuz zorlu, ilkemiz doğru’ sloganıyla yola çıkan Özdağ’ın adaylık açıklamasına çok sayıda partili ve vatandaşın katılması bekleniyor.

MEHMET ÖZDAĞ KİMDİR?

Samsun kamuoyunun yakından tanıdığı Mehmet Özdağ, 1966 yılında Samsun’un Çarşamba ilçesinde doğdu. 1987 yılında Uludağ Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Özdağ, 30 yıla yakın süre kamu görevinde bulundu.

Daha sonrasında emekli olan Özdağ, Elektrik Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı ve Samsun Çevre Platformu dönem sözcüsü olarak görev yaptı. TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu ile Samsun Çevre Platformu (SAMÇEP) ve Ekoloji Birliği’nde yürütme kurulu üyesi görevlerinde de bulundu.

2018 yılındaki seçimlerde CHP Samsun Milletvekili Aday Adayı olan Özdağ, partisi tarafından 5. sıradan aday gösterilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz