HBS Araştırma sahibi Mustafa Öztürk, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde Samsun ve ilçelerde son duruma dair açıklamalarda bulundu.
31 Mart tarihinde yapılacak yerel seçime 15 günden kısa bir süre kalırken, kamuoyu anketleri de tüm hızıyla sürüyor. HBS Araştırma sahibi Mustafa Öztürk, Samsun‘daki son durumla ilgili anket sonuçlarını paylaştı. Öztürk şunları söyledi:
“Samsun’da İlkadım ilçesinde İyi Parti ile Ak Parti arasında bir yarış var. Oranlar İyi Parti 35 Ak Parti 31 CHP ise 15 bandı. Yeniden Refah ve kararsızlar seçimin belirleyicisi olacak. Son hafta durum netleşir.
Samsun Vezirköprü Çarşamba Canik ve Bafra’da oy kaybederler ama yine Ak Parti’de kalır. Kavak ve Terme de aynı durumda.
Samsun Yakakent’te İyi Parti önde. Alaçam’da CHP. Tekkeköy ve Ladik Yeniden Refah’ın önde olduğu ilçeler. Atakum’da ise üçlü bir yarış oluyor. Son hafta oy geçişleri Atakum’u belirler”