İlkadım Belediye Meclis üyeleri ve Samsun Büyükşehir Belediye (SBB) Meclisi’nde İlkadım’ı temsil edecek meclis üyelerinin isimleri belli oldu.
İlkadım Belediye Meclisi’nde partilerini temsil edecek 37 meclis üyesinin isimleri ve Samsun Büyükşehir Belediye (SBB) Meclisi’nde İlkadım’ı temsil edecek meclis üyelerinin isimleri belli oldu. Samsun İl Seçim Kurulu, İlkadım Belediye Meclis Üyelerinin kesin listesini ve SBB Meclisi’ne gidecekleri açıkladı. Açıklanan sonuçlara göre İlkadım Belediye Meclisi 19’u AK Parti (4’ü kontenjan), 12’si CHP ve 6’sı da İYİ Partili meclis üyelerinden oluştu.
Kontenjan ve alınan oyların katsayısı olarak 37 meclis üyesi bulunan İlkadım Belediye Meclisi’nden SBB Meclisi’ne gidecek üye sayısı 7 olarak belirlendi. Buna göre SBB Meclisine AK Parti 4, CHP 2 ve İYİ Parti 1 meclis üyesi gönderdi.
Asıl ve yedek üyeler şu şekilde: